pocetna pageo namavestialbumivideodonacijerashodikontakt

30.09.2018 | 21:28
Државно првенство у спортском пењању 2018

У Кадиној Луци, засеоку Грађеник,  29. и 30. септембра 2018. одржано је Државно првенствo у спортском пењању на природној стени у дисциплинима тежинско и брзинско  пењање и у категоријама: сениори, старији јуниори, млађи јуниори и деца.

Организатор овог такмичења је била Комисија за спортско пењање Планинарског савеза Србије, Планинарски клуб „Победа“ и Спортско пењачки клуб „Вертикал“ , а  под покровитељством Министарства омладине и спорта Републике Србије. Знатну помоћ у организацији такмичења пружили су мештани из Грађеника Младен Драшкић, Влада Васиљевић и Горан Јовичић и Туристичка организација Љига.

Такмичење се одвијало на 20 смера  распоређена на два сектора на стени Велики мајдан изнад села Грађеник у непосредној близини планинарског дома, која су у складу са Такмичарским правилником први пут отворени на овом такмичењу. Такмичење је трајало у суботу од 10 ч. до 18.00 ч. и недељу од 09.ч до 15.00. ч. Проглашење победника је било у недељу у 16.00 ч.

У тежинском пењању сениора победио је Лука Перуновић (Земун) са 3237 бодова, а у тежинском пењању сениорки победила је Јелена Јаковљевић (Трибе) са 3159 бодова. У брзинском пењању сениора победио је Невен Кецмановић (Вертикал) са 5,89 секунди, а у брзинском пењању сениорки победила је такође Јелена Јаковљевић (Трибе) са 11,25 секунди.

Посебно се захваљујемо Слави Глушчевићу који је радио на припреми стене за такмичење као и ПК „Победа“ и члану Управног одбора Милану Лончару на залагању да се такмичење одржи баш у Кадиној Луци, засеоку Грађеник. У организацији је несебично помогао и Грађевински одбор као и мештани Кадине Луке. Они су желели да се њихов крај промовише и оживи одржавањем државног првенства.

Copyright © 2010 НАША НАДА ПОЧЕТНА | О НАМА | ВЕСТИ | АЛБУМИ | ВИДЕО | ДОНАЦИЈЕ | РАСХОДИ | КОНТАКТ